5/10s & Brave Tales
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


The purpose of this forum is the development of topics, new ideas and suggestions about RPGs.
 
HomePortalGalleryLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 FB cookies

Go down 
3 posters
AuthorMessage
xitos
Developers
Developers
xitos


Posts : 554
Points : 5318
Reputation : 6
Join date : 2011-12-22
Location : Inside Vlador's abandoned hut.

Character sheet
Character: A marked one
Level: Enough to draw the lines
Class/Kit: Anything works

FB cookies Empty
PostSubject: FB cookies   FB cookies Minicl10Fri Dec 30, 2011 8:03 am

Σήμερα είχα μπεί σε ενα μπλόγκ, και όπως διαβαζα το θέμα κάτω κάτω βλέπω να λέει με facebookατα γράματα, "εδω σχολιάζεις εσύ", είχε και τη μάπα μου στη φωτο φάτσα μόστρα.
Για κάτσε λέω ρε μαλάκα, πότε έκανα εγω login στο FB τελευταία φορά απο αυτό το pc? απο τον οκτώβρη, πότε του εδωσα δικαίωμα να βάζει τη μάπα μου σε άλλες σελίδες? ποτε. Τι γινετε λέω ρε πούστη μου με το ρουφιάνο γαμω τη πουτανα μου γαμω.

Το ψάχνω λίγο και τι ανακαλυψα? Με το που ανοιξεις το mozzila, το pc σου συνδεεται στο λογαριασμό σου στο FB, όποια σελίδα και να ανοίξεις η πληροφορία έχει φύγει και έχει πάει για φακέλωμα. ΦΑΤΕ ΠΟΥΤΣΑ ΤΩΡΑ ΦΙΛΟΙ ΤΣΟΝΤΟΒΙΟΙ. Το FB οχι μόνο ξέρει τι σελίδες ανοίγετε, αλλα και σε ποιο δευτερόλεπτο της τσόντας χύσατε. Ξέρει το λογαριασμό σου οπουδήποτε και αν τον φτιάξεις και έχω εννοείτε οτι δεν έχουν ηθικά διλήματα να σου φακελώσουν και τον κωδικό σου για τον εκάστωτε λογαριασμό.

Όσοι έχετε μοζιλα και δε γουστάρετε το μπίγκ μπράδερ πάτε στα εργαλεία-επιλογες-απορρητο- ξεμαρκαρετε το "αποδοχή cookies τριτων"-πατηστε "προβολή cookies"- βρείτε τα 5-6 cookies του fb και διαγράψτε τα.

Κανονικά στη φυλακή έπρεπε να το κλείναν το μουνόπανο τον μαρκ για καταπάτηση ανθρωπινων δικαιωμάτων. Αν υπήρχε δικαιοσυνη σε αυτον τον κόσμο.

Χρονιάρες μέρες.....
Back to top Go down
Brave Tales
Webmaster
Webmaster
Brave Tales


Posts : 390
Points : 5131
Reputation : 0
Join date : 2011-12-21
Age : 37
Location : At home

Character sheet
Character: Anyone
Level: 6
Class/Kit: Assassin

FB cookies Empty
PostSubject: Re: FB cookies   FB cookies Minicl10Fri Dec 30, 2011 8:45 am

χαχαχαχαχαχαχαχ.... Ο 5/10ς τα πήρε στην κράνα και θα βγει με την τσεκούρα του να πάει να σφάξει τον μαρκ... χαχαχαχχα παίδες θέλω εθελοντές να βοηθήσουν τον 5/10 στη εξτρατεία του κατά του μαρκ και θα είναι τσάμπα, δεν θα πληρωθείτε... (μη σας πω ότι θα πληρώσετε και τον 5/10 για να συμετάσχετε)... Όπως και να'χει. Οι πολεμιστές ακονίστε τα λεπίδια σας, οι μάγοι ετοιμάστε τα ξώρκια σας, οι παπάδες γεμίστε τα θυμιατά σας μπόλικο λυβάνι και πάρτε και αγιασμό, οι κλέφτες προβάρετε τα skills σας και ξεκινάμε... Θέλω ονόματα, class, race κλπ κλπ... γιαλίστε τα ζάρια σας θα έχουμε τρελά Rolls.


Campaign: 5/10s Vs Mark!!!
Back to top Go down
https://d100.rpg-board.net
Nimrodel

Nimrodel


Posts : 15
Points : 4514
Reputation : 0
Join date : 2012-01-06
Location : Everywhere

Character sheet
Character:
Level:
Class/Kit:

FB cookies Empty
PostSubject: Re: FB cookies   FB cookies Minicl10Fri Jan 13, 2012 11:04 am

Μπράβο ρε Χήτο,αρκετά ενδιαφέρουσα πληροφορία.Μόνο που στον υπολογιστή εδώ μου μου βγάζει άλλο μήνυμα όταν πάω στο αππόρητο.Μου λέεει :Γνωστοποιήση στις ιστοσελίδες οτι δεν επιθυμώ εντοπισμό μου. Πουθενά για cookies Rolling Eyes
Back to top Go down
Brave Tales
Webmaster
Webmaster
Brave Tales


Posts : 390
Points : 5131
Reputation : 0
Join date : 2011-12-21
Age : 37
Location : At home

Character sheet
Character: Anyone
Level: 6
Class/Kit: Assassin

FB cookies Empty
PostSubject: Re: FB cookies   FB cookies Minicl10Fri Jan 13, 2012 12:00 pm

Χίτο πακέτο η πληροφορία σου.... Ξαναπροσπάθησε με πιο σαφείς οδηγείες!!!
Back to top Go down
https://d100.rpg-board.net
xitos
Developers
Developers
xitos


Posts : 554
Points : 5318
Reputation : 6
Join date : 2011-12-22
Location : Inside Vlador's abandoned hut.

Character sheet
Character: A marked one
Level: Enough to draw the lines
Class/Kit: Anything works

FB cookies Empty
PostSubject: Re: FB cookies   FB cookies Minicl10Fri Jan 13, 2012 12:24 pm

Πατηστε βοήθεια και "περι firefox" και δείτε τι έκδοση του firefox έχετε. Εχω την 9.0.1 και οι οδηγίες είναι σαφής.

:Γνωστοποιήση στις ιστοσελίδες οτι δεν επιθυμώ εντοπισμό μου.
Αυτό δεν είναι απολύτως τίποτα. Με αυτό λές στις σελίδες '' ξερετε κάτι? please μη με φακελώσετε'' Και οι σελίδες εννοείτε πως σε γραφουν στα αρχιδια τους. Απλή γνωστοποίηση κάνεις πως δε θές να σε φακελώσουν, Τωρα αν οι σελίδες το σεβονται είναι άλλη ιστορία. Μη σου πω πως καρφωνεσε κι όλας.
Back to top Go down
Nimrodel

Nimrodel


Posts : 15
Points : 4514
Reputation : 0
Join date : 2012-01-06
Location : Everywhere

Character sheet
Character:
Level:
Class/Kit:

FB cookies Empty
PostSubject: Re: FB cookies   FB cookies Minicl10Sat Jan 14, 2012 2:14 am

Λοιπόν υπάρχει mike αυτό που λέει ο xhtos.Στο απόρρητο εκεί που λέι ιστορικό έχει 3 επιλογές στην 3η επιλογή αν πατήσεις εμφανίζονται τα σχετικά με τα cookies.Mόνο που στα cookies δν μου εμφάνισε καθόλου του fb παρόλο που μπαίνω αρκετά συχνά!Για καλό και για κακό τα απομάκρυνα όλα τα cookies(ελπίζω να μην έκανα βλακεία).
Δεν το χω ιδιαίτερα με τέτοιες λεπτομέρειες του υπολογιστή και τέτοιες πληροφορίες ή συμβουλές είναι ευπρόσδεκτες!


Αν και να πω την αλήθεια όλο αυτό με τις ιστοσελίδες και το fb,(το οποίο όντως με τους όρους χρήσης του καταπατά τα ανθρώπινα και πνευματικά δικαιώματα)μου μοιάζει με επιστημονική φαντασία!Πραγματικά μέσα σε τόσα δισεκατομμύρια κόσμο θα κάτσει κάποιος να τσεκάρει που μπαίνω στο internet και τι κάνω?Με ποιά σκοπιμότητα?Οι πληροφορίες είναι άπειρες πως τις κάνουν κουμάντο όλες αυτές?Μήπως άλλο το φακέλωμα κι άλλο η σύνδεση όλων των λογαριασμων μεταξύ τους με ένα κοινό email?Ίσως είναι λίγο Nεαντερταλ τα ερωτήματα μου,αλλά δυσκολεύεται το μυαλό να συλλάβει την έκταση του ζητήματος!
Back to top Go down
xitos
Developers
Developers
xitos


Posts : 554
Points : 5318
Reputation : 6
Join date : 2011-12-22
Location : Inside Vlador's abandoned hut.

Character sheet
Character: A marked one
Level: Enough to draw the lines
Class/Kit: Anything works

FB cookies Empty
PostSubject: Re: FB cookies   FB cookies Minicl10Sat Jan 14, 2012 8:51 am

Δεν γινετε να το συλάβουμε, ομως ενα ξέρω, οτι η CIA απαγορευσε στις κόρες του Ομπάμια να έχουνε προφιλ στο fb. Δεν ξέρω τι μου λένε οι άλλοι, εμένα μου βρωμάει σα νερουλη πορδη.
Back to top Go down
Sponsored content





FB cookies Empty
PostSubject: Re: FB cookies   FB cookies Minicl10

Back to top Go down
 
FB cookies
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
5/10s & Brave Tales :: General :: Το μακρύ σας και το κοντό σας-
Jump to: